pátek 25. listopadu 2016

Co právě čtu #2Jako upevnění spolupráce s Mystery press padla volba na knihu od Tima Weavera - Není cesty zpět. Další kniha řazena jak k detektivním knihám tak i thrillerům. Nemusím všem říkat, že ideálnější volba nemohla být. S knihou jsem teď přesně v půlce. Ale pojďme se spolu podívat na autora Weavera, problém s předchozími díly a porovnat naši a zahraniční obálku.

Kniha jako taková předchází knize Bez slitování, která se vyšplhala na druhou příčku nejprodávanějších knih na světě. Všechny Weaverovi knihy soukromého detektiva Davida Rakera se zaměřuje na jediné. Na pohřešované lidi, kteří zmizeli tak záhadným způsobem, že to Davidovi nedá spát.

V Není cesty zpět David pátrá po celé čtyřčlenné rodině. Jednoho dne celá rodina zmizela beze stopy. V domě se stále vařila večeře, pes pobíhal po domě, přichystané příbory s talíři a puštěná televize. Zmizeli jako pára nad hrncem. Jediné co vybočovalo, byla rozlitá sklenice mléka na zemi……

Tim Weaver umí nádherně popisovat tajemné a napínavé situace i do toho nejmenšího detailu. To je ten hlavní důvod, proč se mi kniha stále čte perfektně. Kniha sice patří k silnějším, co se týká stránek, ale ani Vám to nepřijde.
  
Teď se ale dostáváme k té špatné stránce celé detektivní série. Tim Weaver sepsal celkem sedm dílů se slavným Davidem Rakerem, ale i zde, stejně jako třeba u Michaela Robothama, jsou u nás vydané pouze knihy dvě a to konkrétně 4. a 5. díl. Přestože jsem teprve v půlce, myslím si, že je to velká škoda. Budu doufat, že se někdo smiluje a ty další díly dodatečně vydá.  

Na úplný konec bych opět ukázala pro porovnání naši a zahraniční obálku knihy. Pro mě je tentokrát lepší volba zahraniční tvorba. Červený název knihy krásně kontrastuje s šedivo-modrou kombinací obrázku.  Oranžová verze té naší, se mi ke knize moc nehodí. Ale i tak to je povedená práce!


Tak snad jsem Vám dostatečně nastínila moji knihu od Mystery Press. Jak se Vám líbí? Co máte vlastně ke čtení právě teď Vy? :)


ANOTACE
Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala..


10 komentářů:

 1. O knihe som ešte nepočula, vyzerá však zaujímavo a som rada, že som sa o nej dozvedela :-) A súhlasím, zahraničná obálka sa mi tiež páči viac :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem rada,ze nejsem sama :)
   Knihu jsem docetla a je to vazne parada!
   Katy

   Vymazat
 2. Na tuhle knížku teď skoro všude narážím :-) Anotace vypadá zajímavě, tak jsem zvědavá na tvou recenzi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkný kousek :) Už docela dlouho mám v plánu něco od autora zkusit :)Tak zrovna touhle knihou bych mohla začít :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je škoda,ze u nas jsou pouze dily dva :/ ale stoji za to :)
   Katy

   Vymazat
 4. Vypadá to velmi lákavě, přeji hezké dočítání a těším se na recenzi :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ta anotace mě úplně pohltila, budu muset po knize v brzké době sáhnout! :)

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat