úterý 27. června 2017

Poslední zkouška - M. HJORTH, H.ROSENFELDTA (Chrudimka)


Tentokrát jsem psala recenzi pro Chrudimku na úžasnou knihu Michaela Hjortha a Hanse Rosenfeldta. Pro naše dva známe spisovatele je to již pátá kniha v pořadí ze série Sebastiana Bergmana. Možná se dočteta, že je to kniha nejméně napínavá ze všeCH předešlých dílů a možná je to pravda. Ale přesto si k Vám najde cestu stejně, jako předešlé knihy ze série.

Tentokrát se totiž Sebastian střetne tváří tvář velice inteligentnímu a zákeřnému sériovému vrahovi.

Opět předem děkuji za přečtení recenze a případné komentáře.
  • ANOTACE

Sebastian Bergman čelí dosud nejnebezpečnějšímu protivníkovi: nesmírně inteligentnímu sériovému vrahovi se zvláštním posláním. Kdo šlápne vedle jako první?
Sebastian Bergman rozehraje hru s nevyzpytatelným sériovým vrahem, který touží vymýtit hloupost v povrchní společnosti.

Hvězda televizní reality show je nalezena v opuštěné školní budově — s prostřelenou hlavou přivázaná k židli v koutě. Na sobě má špičatou čepici a na holých zádech připnutý test — soudě podle počtu chybných odpovědí oběť selhala v nejdůležitější zkoušce svého života. Záhy se ukáže, že jde o první ze série vražd zaměřených na mediálně známé osobnosti. Kriminální oddělení však hledá důkazy na místech činu marně. Klíčem se stanou komentáře na sociálních sítích a anonymní dopisy zaslané do redakcí novin. Je zřejmé, že jejich autor má o vraždách informace, které zná jenom policie — a vrah
Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky.....

Jak se Vám recenze líbí? Už jste se seznámili s toutu skvělou pisatelskou dvojicí?
Podělte se o Vaše názory :)
Katy

1 komentář:

  1. Přiznávám barvu, o této spisovatelské dvojici i o knize slyším poprvé. Rozečetla jsem si teď několik detektivních sérií, takže mám co dělat, abych se dobrala až na konec celé knihovny. :D Dělám si ale poznámku a třeba se jednou k Sebastianovi dostanu, už jen díky Tvé skvělé recenzi, která mě na příběh hodně láká. :)

    OdpovědětVymazat